طرز تهیه نوشیدنی آلوئه ورا

نوشیدنی آلوئه ورا برای زدودن سموم از بدن و جریان خون مفید است. همچنین ممکن است به کسانی که مشکلات معده مانند زخم معده و سندرم روده تحریک پذیر دارند، کمک کند. درست کردن نوشیدنی آلوئه ورا در خانه، اگر به صورت نادرستی انجام شود می تواند هیچ کدام از این اثرات را نداشته باشد. اما این چگونه یک راهنمای مفید در این زمینه برای شماست که می توانید با کمک آن یاد بگیرید که چطور نوشیدنی آلوئه ورا درست کنید و از خواص آن بهره مند شوید.

1-چند عدد برگ از گیاه آلوئه ورا را تهیه کنید.

2-یک چاقوی تیز بردارید و با دقت پوست برگ ها را بکنید و دور بیندازید.

3-لایه زرد رنگی که درست در زیر پوست آن قرار دارد را با چاقوی تیزی بکنید و دور بیندازید.همچنین می توانید لایه زرد رنگ را با شستن آن به آرامی، با محلولی که از 1 قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) سرکه سفید و 1 فنجان آب تشکیل شده از بین ببرید.هنگامی که پوست خارجی و لایه زرد رنگ را برداشتید فقط باید ژل شفاف آلوئه ورا باقی بماند.

4- کار را با کندن پوست خارجی و برداشتن لایه زرد رنگ تمام برگ ها ادامه دهید تا تقریباً 2 قاشق غذاخوری (30 میلی لیتر) ژل شفاف آلوئه ورا به دست آورید.

5- بلافاصله 2 قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا را در یک مخلوط کن بریزید.

6-یک فنجان آب هر نوع مرکبات -مانند پرتقال یا گریپ فروت- را به مخلوط کن اضافه کنید.

7- آبمیوه و ژل را مخلوط کنید تا صاف و یکدست شود.

8- نوشیدنی را در یک لیوان بریزید و لذت ببرید!

نکات و هشدارها
– نوشیدنی آلوئه ورا هم مانند ژل آن خواص ضد باکتریایی دارد.
– خوردن روزانه نوشیدنی آلوئه ورا می تواند به داشتن احساس بهتر، افزایش انرژی و داشتن وزن سالم کمک کند.
– وقتی خودتان نوشیدنی را درست می کنید می توانید مطمئن باشید که هیچ مواد افزودنی ناسالم یا مواد نگهدارنده ای در آن وجود ندارد. به خصوص اگر از آلوئه ورایی استفاده کنید که خودتان آن را پرورش داده باشید.
– بلافاصله پس از خارج کردن ژل آلوئه ورا از برگ، از آن استفاده کنید چون بعد از حدود تنها چند دقیقه اکسیده شده و شروع به از دست دادن برخی مواد مغذی با ارزش می کند.
– مهم است که حتماً لایه زرد رنگ برداشته شود؛ چرا که در صورت استفاده می تواند موجب ناراحتی معده و اسهال شود.